Čakovečke mažoretkinje treće na europskom prvenstvu

ckmazoretkinje3 na eu

Seniorski sastav Čakovečkih mažoretkinja na proteklom europskom prvenstvu mažoretkinja osvojio je brončano europsko odličje...

Na Europskom prvenstvu u mažoret plesu koje se početkom mjeseca održavalo u talijanskom gradu Lignanu natjecalo se 10 zemalja iz cijele Europe.

Hrvatsku reprezentaciju činilo je 160 članica i to iz Koprivnice, Požege, Goričana, Čakovca, Sinja, Ludbrega, Splita. Hrvatska se ukupno natjecala u 24 solo i duo kategorija , te 12 ekipnih kategorija , a ukupno je osvojila 6 zlata 4 srebra i 4 bronce.

Čakovečke mažoretkinje kao dio reprezentacije Hrvatske natjecale su se u kategoriji Traditional Corp Seniori i osvojile odlično 3. mjesto sa koreografijom koju je osmislila trenerica Smiljana Nedeljko. Broncom okićene vratile su se slijedeće članice: Iva i Barbara Prprović, Kristina i Manuela Frančić, Iva, Karla i Klara Grašić, Iris Buhin, Elena Kropek, Ena Mihalković i Laura Novak.

Ovim putem djevojke zahvaljuju roditeljima koji su snosili velik financijski teret, Gradu Čakovcu te ostalim vjernim sponzorima.