Verčević, V. Delimar i Šimunić prvaci Hrvatske

hrvacikc

Jučer je u Brezovici, u organizaciji hrvatskog hrvačkog saveza i hrvčkog kluba Hrvatski dragovoljac održano Prvenstvo Hrvatske za uzraste starijih djačaka u hrvanju grčko-rimskim načinom...

U konkurenciji 142 hrvača, Podravka se pod vodstvom trenera Renata Begovića i Saše Šprema na Prvenstvu predstavila sa sedmoricom svojih hrvača. U jednoj od najbrojnijih kategorija na turniru, u katagoriji do 53 kilograma u kojoj je nastupilo 26 natjecatelja, Filip Vrečević bez teškoća došao je do prvog mjesta nanizavši i pet uvjerljivih pobjeda. Samo jednu borbu manje, ali također realizirene pobjedama ostvarili su Valent Delimar u kategoriji do 47 kilograma i Stjepan Šimunić u kategoriji do 75 kilograma koji su kao i Verčević postali prvaci Hrvatske. U kategoriji do 66 kilograma Alen Nogić ovaj puta nije došao do medalje, naime bio je na dobrom putu nakon dvije pobjede, no ozljeda ramena u polufinalu spriječila ga je da uđe u finale, a isti razlog bio je presudan i u borbi za treće mjesto. Na kraju pripalo mu je peto mjesto. Peto mjesto osvojio je Joško Glavina u kategoriji 66 kilograma, dok su Stjepan Delimar i Filip Zadravec ostali bez plasmana u svojim kategorijama. Izgubili su prvu borbu, a kako njihov protivnik nije ušao u finale njima je bilo onemogučeno da se kroz repasaž domognu odličja. U ekipnom plasmanu klubva, Podravka se plasirala na izvrsno 3. mjesto nastupivši sa samo sedmoricom hrvača.