Hrvatska bez medalje

katarsp

Hrvatska rukometna reprezentacija izgubila je na Svjetskom prvenstvu u Kataru od Poljske 22:24 (10:12). Prvi put od Švedske 2011. godine, Hrvatska se nije našla u borbi za medalje na velikom natjecanju...

U prvom poluvremenu dopustili smo Poljacima da razviju svoju igru s dugim napadima te smo na poluvrijeme otišli s dva gola zaostatka. Izostala je naša brza igra u napadu, polukontre i kontre.

Drugo poluvrijeme otvorili smo odlično, Duvnjak je zabio 4 gola i bježimo Poljacima na tri razlika. Nakon toga stajemo... naše greške vraćaju Poljake u igru, a oni su to znali iskoristiti i zasluženo odlaze u polufinale.

U hrvatskim redovima najbolji su bili Marko Kopljar i Zlatko Horvat svaki s po pet pogodaka, dok je vratarski tandem Alilović-Ivić sakupio deset obrana. Poljsku je do polufinala vodio Mariusz Jurkiewicz sa šest golova, a čuvar mreže Slawomir Szmal zaustavio je deset hrvatskih napada.

Hrvatska će u razigravanju od petog od osmog mjesta pokušati izboriti Olimpijske igre u Rio de Janeiru, dok će Poljaci u polufinalu igrati s domaćinom Katarom koji je u četvrtfinalu pobijedio Njemačku s 26-24.