Plivači ČPK osvojili 9 medalja na prvenstvu Hrvatske

cpkusplitu

Plivači Čakovečkog plivačkog kluba Luka Dodlek, Antonio Šantek, Tin Furdi, Vinko Stunković, Adam Šinjori, Kaja Sabol, Hannah Ereiz i Ema Medved s trenerima Goranom Kolarićem, prof. i Leonardom Novakom, prof. nastupili su na Prvenstvu Hrvatske u plivanju u Splitu od 25. do 28.02.2016. godine...

Na natjecanju je nastupilo 505 plivačica i plivača iz 33 kluba koji su tijekom natjecateljske godine isplivali vremena koja je odredio Hrvatski plivački savez kako bi mogli nastupiti na Prvenstvu Hrvatske. Natjecanje je održano u četiri dana. Ujutro su se plivale kvalifikacije, a poslijepodne finala za sve kategorije osim kadeta koji su finala plivali ujutro.

Ukupno je osvojeno 9 medalja!

Tin Furdi postao je kadetski prvak Hrvatsek u disciplini 100m slobodno, uz to je osvojio još dvije bronce.
Kaja Sabol osvojila je ukupno pet medalja, tri srebra i dvije bronce
Luka Dodlek sa svojim rezultatom u kvalifikacijama ušao je u osam najboljih plivača u disciplini 200m prsno i u popodnevnom finalu osvojio brončanu medalju.

Medalje su osvojili:

Luka Dodlek –mlađi seniori
3.mjesto u disciplini 200m prsno

Kaja Sabol – mlađi junior
2.mjesto u disciplini 400m slobodno
2.mjesto u disciplini 100m leđno
2.mjesto u disciplini 200m leđno
3.mjesto u disciplini 200m slobodno
3.mjesto u disciplini 800m slobodno

Tin Furdi - kadeti
1.mjesto u disciplini 100m slobodno
3.mjesto u disciplini 100m leđno
3.mjesto u disciplini 200m leđno

REZULTATI:

1. dan - Četvrtak 25.02.2016

Mlađi juniori
Kaja Sabol - 3. mjesto u disciplini 800m slobodno

Kadeti
Tin Furdi - 9. mjesto u disciplini 800m slobodno

2. dan – Petak 26.02.2016.

Kadeti
Tin Furdi - 5.mjesto u disciplini 400m slobodno – C finale
Vinko Stunković – 37.mjesto u disciplini 200m mješovito
Adam Šinjori – 47.mjesto u disciplini 200m mješovito

Kvalifikacije
Luka Dodlek 50m prsno 19.mjesto
Kaja Sabol 400m slobodno plasman u B finale

Finala
Kaja Sabol 2. mjesto 400m slobodno

3. dan – Subota 27.02.2016.

Kadeti
Tin Furdi 3. mjesto u disciplini 200m leđno
Tin Furdi 6. mjesto u disciplini 200m slobodno
Adam Šinjori 23. mjesto u disciplini 200m leđno
Adam Šinjori 28. mjesto u disciplini 200m slobodno
Vinko Stunković 13. mjesto u disciplini 100m prsno
Ema Medved 8.mjesto u disciplini 200m leđno
Ema Medved 21.mjesto u disciplini 100m prsno
Hannah Ereiz 14.mjesto u disciplini 200m leđno

Kvalifikacije
Kaja Sabol 200m leđno plasman u B Finale
Kaja Sabol 200m slobodno plasman u B finale
Luka Dodlek 100m prsno 16. mjesto

Finala
Kaja Sabol 2. mjesto u disciplini 200m leđno
Kaja Sabol 3. mjesto u disciplini 200m slobodno

4. dan – Nedjelja 28.02.2016.

Kadeti
Tin Furdi 1. mjesto u disciplini 100m slobodno
Tin Furdi 3.mjesto u disciplini 100m leđno
Adam Šinjori 27.mjesto u disciplini 100m leđno
Adam Šinjori 29.mjesto u disciplini 100m slobodno
Vinko Stunković 12.mjesto u disciplini 200m prsno
Vinko Stunković 9.mjesto u disciplini 400m mješovito
Ema Medved 11.mjesto u disciplini 100m slobodno
Ema Medved 7.mjesto u disciplini 100m leđno
HannaH Ereiz 11.mjesto u disciplini 100m leđno

Kvalifikacije
Luka Dodlek 200m prsno A Finale
Antonio Šantek 100m leđno C finale
Kaja Sabol 100m leđno plasman u B Finale
Kaja Sabol 100m slobodno plasman u C finale

Finala
Luka Dodlek 3.mjesto u disciplini 200m prsno
Antonio Šantek 6.mjesto u disciplini 100m leđno
Kaja Sabol 2.mjesto u disciplini 100m leđno
Kaja Sabol 7.mjesto u disciplini 100m slobodno