Neporaženi kadeti u Zagreb stižu s broncom zlatnog sjaja

dinamo 3 mjesto uae

Dinamovi kadeti II zasluženo su osvojili treće mjesto na istaknutom međunarodnom turniru ''Hazza bin Zayed'' u Ujedinjenim Arapskim Emiratima...

Momčad trenera Ivana Preleca u utakmici za 3. mjesto igrala je s domaćinom Al Ainom, drugom najboljom momčadi iz skupine A, te je pogocima Briškog i Nikšića osigurala brončane medalje.

Po izuzetno teškim vremenskim uvjetima, neugodnih i nezahvalnih 37 stupnjeva Celzijusa, modri kadeti borili su se za broncu. Obje su momčadi u utakmicu ušle vrlo motivirane i raspoložene, a iako u prvih desetak minuta nije bilo ozbiljnijih prilika, uskoro je krenulo zanimljivo nadmetanje na terenu. Nakon što je Al Ain zatresao vanjski dio mreže Dinama, modri kadeti pokušali su uzvratiti preko Ilića koji je nakon slobodnog udarca pokušao pucati s 20-ak metara, ali njegov je pokušaj spretno uhvatio vratar Al Aina. Nešto kasnije Dinamo je ponovno zadao posao protivničkom vrataru kada je Pranjić pokušao glavom s nekoliko metara. Prvu ozbiljnu priliku Al Ain je imao u 19. minuti, ali Horkaš je dobro pročitao namjeru protivnika i skočio, a lopta je srećom završila u gredi. Par minuta kasnije Dinamo je imao dobru priliku preko Rufatija koji je nabacio, a Ilić opet iz kaznenog prostora nedovoljno precizno loptu šalje pokraj vratnice. Iako su obje momčadi davale sve od sebe, u 32. minuti stiglo je neugodno iznenađenje za Dinamo kada je Ali Eid ušao u 16 metara Dinama, prošao Rožića i s par metara poslao loptu pokraj Horkaša. Modri kadeti nisu stali s igrom, već su krenuli prema naprijed, a do kraja prvog dijela imali su nekoliko prilika. Ilić je prvo izveo korner nakon kojeg je Briški pokušao glavom, a zatim je nakon još jednog Ilićevog kornera, lopta prvo zapela u bloku, a zatim završila u rukama vratara.

Najboljim je igračem utakmice Dinamo - Al Ain proglašen kapetan Dinama, Tom Alen Tolić! Podsjetimo, Tolić je u četiri utakmice na turniru ukupno tri puta ponio titulu najboljeg igrača. Svaka čast!

Momčadi su na odmor otišle uz 1:0 vodstvo Al Aina, a igrači Dinama u nastavku su susreta bili vidno motiviraniji i raspoloženiji. Iako iscrpljeni nakon 40 minuta igranja na velikoj vrući i vrućem zraku, kadeti Dinama znali su da moraju što prije preokrenuti rezultat u svoju korist. Momčad trenera Preleca mogla je iskoristiti jednu veliku grešku Al Aina kada je netko od njihovih igrača loše vratio loptu u vlastiti kazneni prostor, Kulenović je pokušao pucati, ali lopta je otišla preko gola. Odmah nakon pokušao je i Nikšić zaprijetiti iskosa, ali lopta odlazi pokraj gola. Nešto kasnije Ilić je izveo slobodni udarac s desne strane, dodao prizemnu za Kulenovića koji puca, ali vratar brani, a nakon gužve na odbijenu ponovno natrčava Kulenović čiji novi pokušaj ide pokraj gola. Nešto kasnije ponovno je imao priliku kada je dobio loptu na 30-ak metara, krenuo sam u kazneni prostor, ostao ispred vratara Al Aina i zatim loptu poslao preko gola. Velika želja, volja i dobra igra uskoro su se pokazale dobrima s obzirom na to da se momčad u drugom dijelu ''vratila u igru''. Briški je sigurno lijepim potezom s nekoliko metara postavio 1:1 i dao vjetar u leđa suigračima koji su zadnje atome snage uložili u posljednjih desetak minuta i nekoliko napada.

Dinamo je na turniru u skupini upisao tri pozitivna rezultata 2:2 s Al Jazirom, 1:1 s Interom i 2:1 protiv Al Ahlya te u utakmici za treće mjesto 2:1 protiv Al Aina. Zbog bolje gol razlike u finale turnira išla je Al Jazira koja je ponijela na kraju titulu najbolje momčadi (slavila je u finalu protiv Espanyola nakon izvođenja penala). Dinamo i Al Jazira na ''Hazza bin Zayed'' turniru jedine su dvije momčadi koje nisu upisale niti jedan poraz.

Već u 73. minuti dobra je igra modrih kadeta rezultirala novim golom. Ilić je lijepo prošao kroz sredinu, riješio se dvojice čuvara i dodao precizno na lijevo za Nikšića koji sigurno šalje loptu u mrežu za vodstvo. Do kraja utakmice Dinamo je uspješno sačuvao svoju mrežu i nanizao još nekoliko prilika, a utakmica je završila pobjedom 2:1. Veliko olakšanje i neopisivo veselje momčadi Dinama, najmlađoj momčadi na turniru, koja je po gotovo nemogućem vremenu uspjela izboriti najniže mjesto koje joj pripada na ovom turniru – brončano treće mjesto.

Nakon utakmice cijela se modra delegacija uputila na novi stadion kluba Al Ain na kojem je pogledala utakmicu finala između Espanyola i AL Jazire, a zatim prisustvovala svečanoj dodjeli medalja i nagrada.