Hrvatski kadeti osvojili treće mjesto

kadeti2017

Na petom izdanju Međunarodnog turnira “Rukomet je moja budućnost” hrvatski kadeti osvojili su treće mjesto...

Izabranici Luke Panze dobro su krenuli u susret te pitanje pobjednika riješili već u prvom poluvremenu.

Koncentrirano i s voljom Hrvatska je ušla u susret te je nametnula svoj tempo igre. Naši kadeti bili su u vodstvu od samog starta, a najviše što se Austrije približila bilo je u desetoj minuti kada je smanjila na 6:8. Filip Curiš odvodi Hrvatsku na +3, obrana je bila dobra, dok se u napadu lako stizalo do golova i svoju prednost izabranici Luke Panze držali su sve do 22. minute. Tada su Austrijanci pali, nisu mogli pratiti, a Hrvatska je svaku grešku kažnjavala pogodcima ponajprije s krilne pozicije. Lopta je lako stizala do desnog krila, Marino Vulić siguran, a pridružio mu se i Curiš. Uz par golova i Tina Lučina te Halila Jaganjca Hrvatska je do odlaska na odmor prednost povećala na +10.

Nastavili su kadeti u istom ritmu i u drugom dijelu. Serija 6-2 u sedam minuta igre uz dobrog Ivana Vekića na golu natjerala je Austriju na novi time-out. Borila se Austrije, nije mogla pronaći rješenje za hrvatsku obranu, naime, hrvatsku mrežu trese nakon osam minuta bez pogotka (18:33). Hrvati su utakmicu mirno privodili kraju, a u posljednjih deset minuta ušli su +12. Brončanu medalju zaslužili su slavljem 42:31.

Najefikasniji bili su Marino Vulić s osam golova, Halil Jaganjac i Daniel Vusić sa šest te Vito Bahtijarević i Filip Curiš s četiri postignuta pogotka.