Hrvatska u četvrtfinalu SP-a

hrvbrazil

Hrvatski rukometaši stigli su do osmine finala Svjetskog prvenstva u kojem ih je čekala reprezentacija Brazila, a u zanimljivom susretu u Ali Bin Hamad Al-Attiyah areni četvrtfinale je na kraju pripalo Hrvatskoj slavljem 26:25...

Hrvatska odlično otvara susret te sigurnim pogocima Marka Kopljara i Damira Bičanića osigurava uvodnih 4:1. Dobro su se, međutim, Hrvati držali tek do sedme minute kada Brazil kreće sa sustizanjem suparnika te dolazi na samo pogodak zaostatka (4:5) nakon čega nastavlja puhati za vrat svome protivniku. Iako se Hrvati potom još jednom odvajaju na sigurnijih +2, Brazilci ne posustaju te do završnice prvoga poluvremena izjednačuju na 8:8, odlaze i na 9:8, a slijedi potom igra pogodak za pogodak, a pred sam kraj prvoga dijela i brazilsko odvajanje na dobrih +2 s kojima se i odlazi na predah (15:13).

Iako Hrvatska na odličan način ulazi u nastavak susreta te osim izjednačenja osigurava i preokret rezultata za lijepih 18:15. Budi to i hrvatske navijače, no usporavaju ubrzo potom hrvatski rukometaši i dopuštaju svom suparniku da im se još jednom približi (17:18), a potom i izjednači na 19:19 te učini susret napetijim. Velika se borba vodila za četvrtfinale Svjetskog prvenstva, Brazil je zanimljivom obranom stvarao probleme Hrvatskoj stoga se i u posljednje minute susreta ulazi s poravnatim rezultatom da bi do samoga kraja Hrvatska osigurala slavlje 26:25 vrijedno četvrtfinala Svjetskog prvenstva.

Kod Hrvatske najbolji je bio vodio Marko Kopljar s pet pogodaka, a njih četiri dodao je Domagoj Duvnjak. Vratar Mirko Alilović zaustavio je osam lopti. U redovima Brazila najefikasniji je bio Joao Pedro Silva s pet golova, dok je vratar Luiz Ricardo Nascimento sakupio sedam obrana.