Hrvatska svladala Tunis na HEP Croatia Cupu

hrvtunis

Hrvatska muška seniorska rukometna reprezentacija nakon 13 dana priprema za Svjetsko prvenstvo u Francuskoj stigla je do prvog testa...

U sklopu HEP Croatia Cupa u Umagu odigrala je prvu pripremnu utakmicu protiv reprezentacija Tunisa koja je dan ranije igrala neriješeno s Crnom Gorom. Izabranici Željka Babića od prve minute su krenuli dobro i na kraju upisali slavlje.

Nakon nerealiziranog napada tunišku mrežu napokon trese Manuel Štrlek i to dva puta zaredom za početnih 2:0. Tunis nije odustao i brzo je izjednačio na 2:2. Obrana je djelovala čvrsto, ponajviše s Jakovom Gojunom i Tinom Kontrecom u sredini. Manuel Štrlek bio je vrlo raspoložen te je sa svakim pokušajem napunio mrežu Tunižana i u desetoj minuti odveo Hrvatsku na +3 (7:4). Nekoliko grešaka u dodavanju hrvatskog napada Tunis je kaznio s dva laka gola Oussame Boughanmija stigao na samo pogodak zaostatka (8:9), a preko Sobhija Saieda i izjednačio (9:9). Razbudio se tada i Zlatko Horvat i suigrač mu Lovro Jotić koji su odveli Hrvatsku na četiri pogodaka prednosti (13:9) te su izabranici Željka Babića do odlaska na odmor to povećali na 20:14.

U nastavak susreta ušlo se u dosta izjednačenom tonu te je hrvatska momčad stečeno vodstvo držala sve do 38. minute susreta kada su Manuel Štrlek i Željko Musa do povećali na +7 (25:18). Dobro izdanje zadržalo se kroz gotovo cijelo drugo poluvrijeme. Hrvatska je lako postizala golove, a u dobrom raspoloženju bili su i vratari. Sa sigurnom pobjedom u rukama naša izabrana vrsta je malo usporila što je Tunis iskoristio za smanjenje na 30:35, a je bio i konačan rezultat.

Kod Hrvatske najbolji je bio Manuel Štrlek sa sedam pogodaka, a po njih četiri imali su Zlatko Horvat, Stipe Mandalinić i Lovro Jotić. Vratarski tandem Ivić-Pešić sakupio je deset obrana.