Hrvatska pobjedom protiv Nizozemske osigurala drugo mjesto u skupini C

hks

U četvrtom kolu skupine C EuroBasketa 2015 Hrvatska je bila bolja od Nizozemske rezultatom 78:72...

Ovom su pobjedom izabranici Velimira Perasovića upisali tri pobjede i jedan poraz te osigurali drugo mjesto u skupini. Sutra od 18:00 sati Hrvatska igra posljednju utakmicu u skupini, a protivnik je Gruzija. „Dva boda se pišu, osigurali smo drugo mjesto i vrijeme je da se počnemo pripremati za onaj drugi dio turnira koji je ipak najbitniji“, rekao je nakon utakmice Kruno Simon.
Hrvatska reprezentacija nije dobro ušla u utakmicu s Nizozemskom. Iako su ih odmah u startu svi shvatili kao autsajdera skupine C, pokazali su da to baš i nije tako. Dosta su nas namučili... Iako su objektivno na papiru bili među najslabijim momčadima na EuroBasketu, pokazali su borbenost. Nisu se slučajno plasirali na europsku smotru. Izbacili su na svom putu jaku Crnu Goru što puno govori o momčadi izbornika Van Helfterena. No okrenimo se samoj utakmici. Već u trećoj minuti druge četvrtine Nizozemci su poveli tricom Frankea s najvećih 16:26, da bi prvom pogođenom tricom Hrvatske iz (19:26) smanjio Kruno Simon.

Uslijedio je mali niz hrvatske reprezentacije i serija od 17-1 te Hrvatska na odmor odlazi s rezultatom 39:35 nakon što je Roko Ukić postigao pogodak uz zvuk sirene. U posljednjoj četvrtini bilo je teško, Nizozemci su uzvraćali sve moguće, kad bi naši pogodili tricu, Nizozemska bi uzvratila s druge strane. No srećom, Hrvatska kvaliteta je presudila i Šarićeva trica je donijela konačni rezultat od 78:72.

Najbolji u redovima Hrvatske bili su Kruno Simon sa 18 poena,osam asistencija i sedam skokova, Dario Šarić je dodao 15, a Bojan Bogdanović i Ante Tomić ubacili su po 13 poena.