1805pkbarok

Ovaj vikend naši članovi nastupili su na dva natjecanja: Plivač s invaliditetom Karlo Rajković nastupio je na otvorenom PH u Splitu i osim 14 odličja ostvario povijesni uspjeh - normu za Paraolimpijske igre u Riu 2016, dok su kadeti i mlađi kadeti nastupili u Sisku na Mini Gp mitingu...

RAJKOVIĆ OSTVARIO NORMU ZA PARAOLIMPIJSKE IGRE U RIU 2016 I OSVOJIO 14 ODLIČJA
U Splitu je u subotu i nedjelju 16. i 17. 05. održano otvoreno prvenstvo Hrvatske za osobe s invaliditetom na kojem su nastupili natjecatelji iz čak 13 država i 9 klubova.
Povijesni uspjeh ostvario je član Baroka Karlo Rajković koji je kao član Hrvatske štafete 4x100 slobodno i 4x100 mješovito otplivao A normu za predstojeće Paraolimpijske igre u Rio de Janeiru i Svjetsko prvenstvo u Glasgowu! Karlo je kao bio najmlađi član obiju štafeta, a osim njega članovi štafete 4x100 slobodno bili su: Kristijan Vincetić, Kristijan Mamić i Ante Rađa, dok su normu u štafeti 4x100 mješovito uz Karla ostvarili: Kristijan Vincetić, Kristijan Mamić i Lukša Backović. U obje štafetne utrke Hrvatska je osvojila prvo mjesto.
Karlo je na Prvenstvu Hrvatske nastupio i u 5 pojedinačnih disciplina: 50, 100 i 200 slobodno, te 50 prsno i 100 delfin. Osvojio je ukupno čak 14 odličja. Osim već spomenutih štafetnih zlata, postao je peterostruki juniorski prvak Hrvatske, u seniorskoj konkurenciji osvojio je dva zlata i tri srebra, a u apsolutnoj konkurenciji osvojio je srebro i broncu.
U juniorskoj konkurenciji u svim utrkama bio je najbolji, u kategoriji plivača sa invaliditetom klase S9/SB9 bio je zlatni na 200 slobodno i 50 prsno, te srebreni u utrkama 50 i 100 slobodno, te 100 delfin. U apsolutnoj kategoriji u kojoj se gledaju rezultati svih natjecatelja bez obzira na stupanj invaliditeta, te se prema bodovnoj vrijednosti isplivanog vremena određuje plasman, Karlo je bio 2. na 200 slobodno, 3. na 50 prsno i 100 delfin, 4. na 100 slobodno, te 50 na 50 slobodno.
Sljedeće natjecanje za osobe s invaliditetom na kojem će nastupiti Karlo Rajković je miting u Sloveniji 05.06.'15.

MINI GRAND PRIX „SV.KVIRIN“ (Sisak, 16.05.2015)
Ukupno 10 kadeta i mlađih kadeta Baroka nastupilo je u subotu 16.05. u Sisku na natjecanju Sv.Kvirin. Bio je to 7. ovogodišnji miting iz Mini Grand Prix serije, a nastupilo je 253 natjecatelja iz 16 klubova iz Hrvatske i BiH.
Barok su predstavljali: Jakov Igrec, Ivan Vitković, Lovro Ranković, Vid Ilčić, Matej Čok, David Lazar, Petra Gašparac, Buga Stipan, Iva Vresk i Doris Hudek.
Najuspješniji predstavnik bio je Jakov Igrec koji je osvojio srebrenu medalju u utrci 200 delfin. Još je bio 5. na 100 delfin i 6. na 800 slobodno.
Veliki uspjeh ostvario je kadet Ivan Vitković koji je u utrci 200 delfin ostvario svoju prvu normu za nastup na prvenstvu Hrvatske. U toj utrci zauzeo je 5. mjesto.
Mlađi kadet Matej Čok zauzeo je 5. mjesto u utrci 800 slobodno. U ženskoj konkurenciji najbolje plasmane ostvarila je Buga Stipan koje je bila dva puta 5.
Članovi Baroka na sljedećem natjecanju nastupit će već u subotu 23.05. Na miting ZPK u Zagreb putuju seniori, juniori i mlađi juniori.