fran218

Odličnu utakmicu odigrali su kadeti Hrvatske i Francuske u finalu Europskog prvenstva u Koprivnici...

Hrvatska je odlično ušla u utakmicu i uz dvije obrane Ivana Panjana povela 2:0. Francuzi su brzo izjednačili i tako se igralo skoro cijelo prvo poluvrijeme. Na odmor se otišlo s minimalnom prednosti Hrvatske 19:18.

Početkom drugog poluvremena uz nekoliko obrana Matea Radočaja i serije golova Jaganjca, Špruka i Miličevića, naši kadeti stvorili su prednost od pet pogodaka. Francuzi se nisu predali i nakon nekoliko grešaka naših mladića uspjeli su smanjiti rezultat, a nakon toga i povesti. U 50. minuti Francuzi su otišli na +3 i na kraju zasluženo osvojili zlato.

Treće mjesto osvojila je ekipa Njemačke koja je u utakmici za treće mjesto pobjedila Sloveniju.

Čestitke našim dečkima koji su na svojem prvom velikom natjecanju osvojili srebrnu medalju.

Velike pohvale idu i odličnoj publici koja je bodrila naše dečke do posljednje minute susreta.

HRVATSKA – FRANCUSKA 38:40 (19:18)

Hrvatska: Radočaj, Panjan, Koncul, Martinović, Strbad, Raguž, Lučin, Grahovac, Bahtijarević, Šarac, Jaganjac, Vusić, Miličević, Turčić, Curiš
Izbornik: Luka Panza

Francuska: Richert, Bos, Tribillon, Gaudin, Kervadec, Prandi, Villeminot, Nahi, Kempf, Boulogne, Benhalima, Damiani, Kieffer, Jonnier, Gibelin, Mapu
Izbornik: Eric Quintin