Dvije bronce Nike Dobovičnik

vidra2015

Plivači Baroka nastupili su u subotu 17.10. na mitingu Vidra u Zagrebu na kojem se okupilo 452 mlađih juniora, kadeta i mlađih kadeta iz 16 hrvatskih i bosanskih klubova...

Na programu su bile utrke na 100m u tehnikama delfin, leđno, prsno, slobodno i mješovito.
PK Barok je predstavljalo 27 članova.
Mlađi juniori: Neven Lončarić, Nikola Briški, Luka Cvetko, Iva Vresk, Noa Stolnik, Doris Hudek, Patricija Lončarić, i Buga Stipan.
Kadeti: Jakov Igrec, Lovro Ranković, Matej Čok, Fran Stolnik, Lovro Koprek, Vid Ilčić, Petra Gašparac, Lana Cvetko i Dora Jurak.
Mlađi kadeti: Luka Štumberger, Erik Hunjek, Niko Balenta, Karlo Rogina, Luka Kokotec, Dorian Klepač, Fran Čurdija, Ivan Turkalj, Nika Dobovičnik i Mila Mitrović.
Iz kluba ističu da su vrlo zadovoljni što je toliki broj djece nastupio na natjecanju. Uz to su svi plivači pokazali lijepi napredak isplivavši svoje osobne rekorde u 25-metarskom bazenu gotovo u svim utrkama u kojima su nastupili.
Najuspješnija natjecateljica bila je 9-godišnja Nika Dobovičnik koja je osvojila dvije bronce u E kategoriji. Treća mjesta osvojila je u trkama 100 leđno i 100 slobodno, a osim toga bila je 4. na 100 mješovito i 6. na 100 prsno.
Od ostalih plivača najbolje plasmane ostvarili su: U A kategoriji Luka Cvetko 9. na 100 slobodno. U C kategoriji Jakov Igrec 8. na 100 mješovito, te Petra Gašparac 9. na 100 leđno i 10. na 100 mješovito. U D kategoriji Matej Čok 8. na 100 slobodno. U E kategoriji Erik Hunjek 13. na 100 slobodno.

Sljedeći nastup mlađe kategorije Baroka očekuje 7. studenog na Kupu Grada Koprivnice.

USPJEŠNO OTVARANJE SEZONE KARLA RAJKOVIĆA

karlorajkovic1910Plivač varaždinskog Baroka 17-godišnji Karlo Rajković nastupio je u subotu 17.10. u Rijeci na Otvorenom regionalnom prvenstvu koji se ujedno naziva i Festival plivanja za osobe s invaliditetom. Na natjecanju je nastupilo ukupno 100 plivača iz 13 klubova iz Hrvatske i Slovenije. Karlo je nastupio u 4 utrke: 200 mješovito, 100 slobodno, 100 delfin i 50 slobodno. Osvojio je ukupno 8 odličja, u svakoj utrci po jedno u seniorskoj i jedno u juniorskoj konkurenciji. U juniorskoj konkurenciji osvojio je sva četiri prva mjesta, dok je u apsolutnoj (seniorskoj) konkurenciji osvojio jedno prvo i tri druga mjesta. Jedini je od njega bio bolji Kristijan Vincetić koji je najbolji hrvatski plivač s invaliditetom. Ono što je važnije od samih odličja su ostvareni rezultati. Naime, Karlo je u 3 utrke znatno popravio svoje osobne rekorde, a u jednoj otplivao na razini osobnog rekorda u 25-metarskom bazenu i tako na najbolji mogući način otvorio novu sezonu. Glavni Karlov cilj u ovoj sezoni biti će isplivavanje norme za Europsko prvenstvo osoba s invaliditetom koje se od 30.04 do 07.05 održava u Madeiri u Portugalu. Formu će tempirati za prvenstvo Hrvatske koje se 23. i 24.01. održava u Splitu i koje će biti izlučno natjecanje za plasman na Europsko prvenstvo.