Dinamovi kadeti za 3:0 pobjedu

pobjeda nad srbijom

Nakon što su u prvom kolu Elitne faze kvalifikacija za EURO 2015. u Bugarskoj hrvatski U-17 reprezentativci upisali sigurnu 4:0 pobjedu protiv Azerbajdžana, u drugom je kolu stigao novi odličan rezultat.

Tablica nakon 2. kola
1. Hrvatska 6
2. Portugal 4
3. Srbija 1
4. Azerbajdžan 0

Hrvatska je protiv reprezentacije Srbije upisala 3:0 pobjedu, a sva su tri pogotka postigli kadeti Dinama. Za odličan početak utakmice i dobro raspoloženje u momčadi izbornika Darija Bašića zaslužan je bio Nikola Moro pogotkom nakon samo šest minuta utakmice. Minimalno vodstvo, dobra igra, niz prilika i pokušaja Hrvatske u prvom poluvremenu nisu rezultirali povećanjem prednosti, ali u nastavku utakmice mreža Srbije ipak se ponovno zatresla. Prvo je u 67. Josip Brekalo postavio 2:0, da bi za konačnu 3:0 pobjedu zaslužan bio Adrian Blečić u 79. minuti utakmice.

Aposlutno zaslužena pobjeda i prvo mjesto na ljestvici nakon odigrane dvije utakmice sigurno su dodatni motiv za jednako dobar rezultat Hrvatske i u posljednjem, treće kolu Elitne faze. U posljednjoj utakmici kvalifikacija Hrvatska će igrati protiv Portugala, u subotu, 21. ožujka.

Kvalifikacije za Europsko prvenstvo, Elitno kolo (17. - 22.3.2015., Baku, Azerbajdžan)

Srbija - Hrvatska 0:3

Hrvatska: Šemper, Hudećek, Sosa (od 41' Đira), Erlić, Soldo, Borovec, Brekalo, Đurasek (od 57' Blečić), Moro (od 73' Oluić), Majić, Lovren, izbornik: D. Bašić

Strijelci: 0:1 Moro (6.), 0:2 Brekalo (67.), Blečić (79.)