Bravo Sandra!!!

sandra1482017

Impresivan je bio nastup Sandre Perović u finalu bacanja diska na Svjetskom atletskom prvenstvu na kojem je Sandra suvereno postala drugi put svjetska prvakinja...

Sa svojim najboljim hicem danas 70,31 m bila je daleko ispred svojih protivnica, a već s prvim hicem od 69,30 m bilo je jasno da Sandra krenula prema zlatu. Nastavila je sa 70,31 m u drugoj seriji, 70,28 m u trećoj, 69,81 m u četvrtoj, a zadnja dva hica bili su prijestupi. Najviše joj se približila Australka Dani Stevens koja je u svojoj zadnjoj seriji bacili svoj kontinentalni rekord 69,64 m. Broncu je osvojila Francuskinja Mélina Robert-Michon sa 66,21 m.

Sandra je tako svojoj impresivnoj kolekciji od dva naslova olimpijske pobjednice, četiri naslova europske prvakinje dodala i drugi naslov svjetske prvakinje, a u toj kolekciji je i jedno svjetsko srebro. Sve to Sandra je osvojila od 2010. godine. Današnja sandrina medalja ujedno i je osma hrvatska medalja na svjetskim prvenstvima i druga naša medalja na ovom prvenstvu.