Ana Lenard vraća se u Samobor s dvije medalje

ana lenard zlato

Karatistica Karate kluba Samobor Ana Lenard u Samobor se s Europskog prvenstva vraća s čak dvije medalje – zlatnom ekipnom i srebrnom pojedinačnom...

U velebnoj istanbulskoj areni Sinan Erdem, hrvatska ženska karate reprezentacija, u sastavu Azra Saleš, Ivona Tubić, Ana Lenard i Ana – Marija Bujas Čelan, osvojila je naslov ekipnih prvakinja Europe bez izgubljenog pojedinačnog boda. U finalu su slavile protiv Rusije s 2:0.

Hrvatska ponovno ima ekipne prvakinje Starog kontinenta, baš kao i 2013. u Budimpešti, što je ukupno četvrta europska medalja za ovu vrstu u posljednje četiri godine, pod vodstvom Dragutina Galine.

Naša Ana Lenard nastavila je kolekciju odličja. Drugu subotnju medalju potvrdila je u kategoriji do 61 kg, a nakon prošlogodišnjeg zlata u Finskoj, kolekciju medalja upotpunila je srebrom u Istanbulu.

Finalu je prethodila pobjeda u dvoboju protiv predstavnice Kosova Fortese Orane, gdje je na kraju slavila s 5:2. U nastavku je izborila još tri besprijekorne pobjede. Španjolku Irenu Costa Colomar pobijedila je s 1:0, Belgijanku Nelle de Vos nadvisila je s 3:0, a u uzbudljivom polufinalu pobijedila je i Slovenku Tjašu Ristić (6:4). U istanbulskom finalu Francuskinja Lucie Ignace ipak je bila bolja i slavila sa 6-0.