3 pogotka Dinamovaca u 4:0 pobjedi

hrvatska u17

Hrvatska U-17 reprezentacija predvođena sjajnim igračima kadetske momčadi Dinama upisala je odličnu 4:0 pobjedu u 1. kolu Elitnog kola kvalifikacija za EURO 2015. u Bugarskoj...

Momčad izbornika Bašića sjajno je ušla u utakmicu u kojoj je pokazala apsolutnu dominaciju i od prve minute stvarala prilike. Prvi pogodak Hrvatska je postigla u 23. minuti kada je Majić zatresao mrežu domaćina za 1:0. Iako je Azerbajdžan imao nekoliko dobrih prilika za izjednačenje, na odmor se otišlo uz minimalno vodstvo hrvatske reprezentacije.

Drugo poluvrijeme donijelo je jednako dobru igru naše reprezentacije, niz dobrih prilika i konačno - nove pogotke. Prvo je u 62. ponovno raspoloženi Majić zatresao protivničku mrežu, a zatim je samo dvije minute kasnije i Erlić postigao pogodak za Hrvatsku. Iako se nogomet igra do sučeva zvižduka za kraj susreta, već tada je bilo jasno da će Azerbajdžan teško ugroziti lijepu prednost Hrvatske, a potvrda dominacije i bolje igre stigla je u 79. minuti kada je Dinamov kadet Blečić zatresao mrežu za 4:0.

Sjajno otvorenje Elitnog kola kvalifikacija i svakako dobar rezultat uoči nadolazećih utakmica

Kvalifikacije za Europsko prvenstvo, Elitno kolo (17. - 22.3.2015., Baku, Azerbajdžan)

Hrvatska: Šemper, Hudećek (od 79. Prugovečki), Sosa, Erlić, Soldo, Borovec, Brekalo (od 70. Markota), Đurasek, Moro, Majić (od 73. Đira), Blečić, izbornik: D. Bašić

Strijelci: 1:0 Majić (23.), 2:0 Majić (62.), 3:0 Erlić (64.), 4:0 Blečić (79.)