Roleri u Oroslavlju

Roleri-u-Oroslavlju

Grad Oroslavje bio je od 19. do 22. lipnja 2014. godine domaćin prvog ovogodišnjeg FIS Rollerski svjetskog kupa. Sedamdesetak natjecatelja iz 10 država (Francuska, Njemačka, Italija, Slovenija, Rusija, Makedonija, BIH, Srbija, Crna Gora i Hrvatska) natjecalo se u tri discipline: uphill (brdo), individual (kružna utrka) i sprint...

Prvog dana natjecanja u disciplini Brdo u dužini od 7km, u seniorskoj konkurenciji kod muškaraca u foto finišu zlato je osvojio Johansson Marcus (Švedska), drugi je bio Paredi Simone (Italija), a treći Solodov Ivan (Rusija). Dvostruku pobjedu kod seniorki odnijele su predstavnice Rusije. Prva je bila Konokhova Ksenia, a druga Grushina Anna. Treće mjesto osvojila je domaća predstavnica Nina Broznić. Start utrke je održan u Parku vozača u Pili, a cilj je bio na Hunjki na Sljemenu. U subotu održana je Kružna utrka na prilaznim cestama trgovačkom centru West gate, dužine 10 kilometara. Kod seniorki Ruskinja Konokhova Ksenija osvojila je zlato, dok je Nina Broznić iz Hrvatske osvojila srebro. Kod seniora je zlato uzeo Talijan Richard Tiraboschi. U nedjelju u Oroslavju je održana utrka sprinta. Staza je bila ista kao i svih godina prije, od Konzuma do pošte u Ulici Milana Prpića, duga 180 metara. U juniorskoj konkurenciji zlato je kod muških uzeo Rus Smirnov Vitaly, kod juniorki pobjeđuje Lisa Bolzan iz Italije. Hrvat Mihael Maršanić je u foto finišu izgubio borbu za treće mjesto. Kod seniorki, ponovno pobjeda Ruskinje Voronina Anastazia, druga je bila Talijanka Elisa Fulcheri, dok treću medalju za Hrvatsku osvaja Nina Broznić, koja je uzela broncu.