Čakovčani osvojili 8 medalja na prvenstvu Hrvatske

cakovec-plivanje

Plivači Čakovečkog plivačkog kluba Kristijan Stunković, Petra Marciuš, Jakov Rojko. Luka Dodlek, Lovro Tkalčec, Nelly Lisjak i Kaja Sabol sa trenerom Goranom Kolarićem, prof. nastupili su na Prvenstvu Hrvatske u plivanju u Zagrebu, 24.-27. srpnja...

Na natjecanju koje je trajalo 4 dana, nastupilo je 468 plivačica i plivača iz 30 klubova koji su tijekom sezone morali isplivati određene rezultate kako bi mogli nastupiti na natjecanju. Ujutro su se plivale kvalifikacije, a poslijepodne finala za sve kategorije osim kadeta koji su finala plivali ujutro.

Najbolje rezultat postigla je Kaja Sabol osvojivši ukupno čak 5 medalja! Kaja je kadetska državna prvakinja u čak tri discipline i to na 200m leđno, 400m slobodno i 800m slobodno, dok je u disciplinama 100m leđno i 200m slobodno bila odlična druga, a na 200m slobodno četvrta.

Luka Dodlek otplivao je korak dalje od prošlog državnog prvenstva i osvojio ukupno 3 medalje! Odlično drugo mjesto u kategoriji juniora osvojio je u disciplinama 100m i 200m prsno (do zlata ga je dijelilo 17 stotinki), dok je treći bio u kategoriji mlađih seniora u disciplini 200m prsno.