Program Renesansnog festivala

kc2282017

Pripreme za početak ovogodišnjeg Renesansnog festivala u punom su jeku, a svečano otvorenje je 24. kolovoza 2017. u 19,00 sati...

Pogledajte program ovogodišnjeg festivala:

Glavna tema: Kopriva i eliksiri 

ČETVRTAK (24. kolovoza)

19,00 – otvorenje manifestacije na Gradskim bedemima (Festung)
 (samo koprivničke viteške skupine i obrtnici)

  • postavljanje srednjovjekovnog sajma (domaći obrtnici)
  • viteška interaktivna radionica (gađanje lukom i strijelom)
  • koprivnički mušketiri– vatreni show
  • medeni kutak
  • kopriva i eliksiri – cjelodnevna izložba
  • parfem od koprive
  • praline s koprivom
  • renesansna modna revija

rene2SVAKODNEVNI PROGRAM

PETAK (25. kolovoza) od 15,00 sati

SUBOTA i NEDJELJA (26. – 27. kolovoza) od 10,00 do noćnih sati:

 

Renesansni vlak – 40% popust

 

Glavna tema – Kopriva i eliksiri – cjelodnevna izložba

  • najveći srednjovjekovni prodajni sajam u ovom dijelu Europe (obrtnici i trgovci, alkemičari…)
  • najbogatija ponuda srednjovjekovnih jela i pića (pečeni vol, vepar, zec, fileki,  Podravkina kraljevska jela, jela i pivo od kopriva, pivo Pan, vino i medovina)
  • srednjovjekovna pivarna – Samostansko pivo od koprive
  • srednjovjekovno kulinarstvo
  • život u srednjovjekovnim viteškim logorima
  • izložba divljih i domaćih životinja, nastupi sokolara
  • izložba jestivih, nejestivih i otrovnih gljiva
  • viteške igre i čarke (borbe i natjecanja vitezova, gađanje lukom i strijelom, prikaz gađanja samostrelom, buzdovanom, borbe mačevima, helebardama, arkebuzama  i mušketama, pucanje iz topova)
  • gađanje opsadnim spravama
  • viteške interaktivne radionice (gađanje lukom i strijelom, samostrelima,…)
  • nastupi srednjovjekovnih zabavljača – žongleri, dvorske lude, štulaši
  • srednjovjekovni ragbi
  • srednjovjekovni svirači, bubnjari, trbušne plesačice, …
  • srednjovjekovni vrtić – renesansni plesovi, predstava „Kraljevna na listu koprive“ (Dječji vrtić Tratinčica – skupina Prsteki)
  • srednjovjekovne radionice starih zanata za djecu i odrasle
  • srednjovjekovni tabori i nastupi viteških skupina iz Italije, Slovenije, Slovačke, Češke, Poljske, Njemačke, Austrije, Mađarske, BIH i Hrvatske
  • dnevne i noćne opsade Koprivnice
  • mistični noćni život u renesansnoj Koprivnici pod mjesečinom i bakljama
  • život u selu „gubavaca“
  • kmetske igre
  • dječje renesansno kraljevstvo – Društvo „Naša djeca“ Koprivnica

Renesansni festival je prva manifestacija bez plastike, a jela i pića bit će posluživana u drvenim i keramičkim posudama. Konzumacija pića bit će moguća samo iz keramičkih krigli koji će se iznajmljivati na info punktovima te ugostiteljskim objektima, a nakon konzumacije moći će se vratiti na iste punktove uz povrat novca. Cijena najma velikog krigla je 25 kn.

25. kolovoza – PETAK

16,00 – kuhanje piva od koprive

16,15 – Renesansna lutkarska predstava Koprivasto bundevasta juha

16,45 – Koprivnički mušketiri i haramije

17,00 – Renesansni plesovi (Dječji vrtić Tratinčica – skupina Prsteki)

17,15 – Copranitz – koprivnički renesansni ansambl

17,30 – viteška skupina Ursus (Slovačka)

18,00 – Nori Krtica Martin – kazalište Oberon

18,30 – renesansna modna revija

18,45 – Društvo Baron

19,00 – konjički turnir vitezova Hector (Slovačka)

19,30 – viteška skupina Opolskie Bractwo Rycesrkie (Poljska)

20,00 – viteška skupina Markus M (Češka)

20,30 – Walde – orijentalni ples sa sabljama

21,00 – vatreni show Koprivničkih mušketira

Noćni život u viteškim logorima

KUHINJA KRALJEVIH KUHARA

15,00 – Renesansni ražanj

18,00 – Predstavljanje renesansnih jela od kopriva

26. kolovoza – SUBOTA

ZRINSKI TRG

10,30 – dolazak kralja LUDOVIKA ANŽUVINCA s  pratnjom na Zrinski trg

11,00 – dolazak svih domaćih i inozemnih viteških skupina na Zrinski trg

11,30 – svečano postrojavanje Kraljevske svite i vitezova na Zrinskom trgu,

fotografiranje s građanima i posjetiteljima

11,45 – polazak kraljevske povorke prema bedemima

KUHINJA KRALJEVIH KUHARA

12,00 – 18,00 – Natjecanje za naslov Renesansnog kraljevskog kuhara

Međunarodno natjecanje profesionalnih kuhara

KRALJEVSKA POZORNICA

12,00 – dolazak Kraljevske svite na bedeme i početak svečanosti dodjele Povelje

slobodnog  kraljevskog grada građanima Koprivnice

  • predstavljanje viteških skupina
  • proglašenje Koprivnice slobodnim kraljevskim gradom
  • darivanje Kralja
  • predstavljanje natjecatelja za titulu kraljevskog kuhara
  • odlazak natjecatelja u renesansnu kuhinju uz pratnju bubnjeva

13,00 – Dragon order of Knighthood of Siklos (Mađarska)

13,30 – Renesansna priča OŠ Braće Radić

13,40 – Trbušni ples – Društvo „Naša djeca“ Koprivnica

13,50 – Renesansni plesovi (Dječji vrtić Tratinčica – skupina Prsteki)

14,00 – Renesansna lutkarska predstava Koprivasto bundevasta juha

15,00 – plesna skupina Kontea (Konjščina)

15,30 – Igralska skupina viteza Gašperja Lambergerja (Slovenija)

16,00 – predstavljanje kraljevskog stola s jelima od koprive

  • poklon samostanskog piva od koprive

16,20 – Društvo Baron (Slovenija)

16,45 – viteška skupina Ursus (Slovačka)

17,15 – dostavljanje hrane „gubavcima“

17,30 – nastup dvorske lude Trilja IV

18,00 – viteška skupina Markus M (Češka)

18,30 – glazbeni sastav Holloenek Hungarica (Mađarska)

19,00 – proglašenje Kraljevskog kuhara

19,15 – lov na coprnicu Koprivnjaču

19,30 – OrijentArt – orijentalni ples

VITEŠKA  POZORNICA

13,00 –  streličarski turnir

14,00 –  viteška skupina Zsongvolgyi Cornailles (Mađarska)

15,30 –  lov na veprića

15,00 –  Nova compania Vis Ferri (Italija)

15,30 –  glazbeni sastav Holloenek Hungarica (Mađarska)

16,00 –  predstavljanje parfema od koprive – postavljanje Guinnessova rekorda u

testiranju parfema

16,30 –  koncert Furunkulusa (Njemačka)

17,00 –  Renesansni ragbi – viteška skupina Opolskie  Bractwo Rycerskie (Poljska);

17,30 –  Sokoliari Sv. Bavona (Slovačka)

18,00 –  konjički turnir vitezova Hector (Slovačka)

19,00 –  koncert Furunkulusa (Njemačka)

Večernji sati

  • osvjetljavanje bedema žaračima i bakljama
  • noćni napad na Grad – gađanje vatrenim kuglama i strelicama, topovima, mušketama, arkebuzama

21,15 – koncert Furunkulusa (Njemačka)

  • Gutači vatre – Markus M (Češka)

27. kolovoza – NEDJELJA – FESTUNG

10,00 – početak manifestacije

10,00 – 12,00 kreativne i zabavne igraonice i radionice u Dječjem

renesansnom kraljevstvu i vilinskom carstvu

 

KRALJEVSKA POZORNICA  

 

13,00 – Trbušni ples – Društvo „Naša djeca“ Koprivnica

13,30 – Renesansna priča OŠ Braće Radić

13,45 – Renesansni plesovi (Dječji vrtić Tratinčica – skupina Prsteki)

14,00 – Renesansna lutkarska predstava Koprivasto bundevasta juha

14,30 – Dragon order of Knighthood of Siklos (Mađarska)

15,00 – Igralska skupina viteza Gašperja Lambergerja (Slovenija)

15,30 – Copranitz – koprivnički renesansni ansambl

16,00 – Društvo Baron (Slovenija)

16,30 – viteška skupina Markus M (Češka)

17,00 – glazbeni sastav Holloenek Hungarica (Mađarska)

17,30 – viteška skupina Ursus (Slovačka)

18,00 – dostavljanje večere „gubavcima“

18,15 – Renesansni plesovi – grofovija Konjski

18,30 – proglašenje Plemenitaškog kuhara

18,45 – nastup dvorske lude Trilja IV

19,00 – lov na pivsku coprnicu

KUHINJA KRALJEVIH KUHARA

11,00 – Ukrašavanje renesansnog stola

  • Mali renesansni kuhari

14,00 – Natjecanje za naslov Plemenitaškog kuhara

VITEŠKA POZORNICA

 

11,00 – streličarski turnir

13,00 – Orokeben Hunyadiak (Mađarska)

13,30 – viteška skupina Zsongvolgyi Cornailles (Mađarska)

14,00 – Nova compania Vis Ferri (Italija)

14,30 – glazbeni sastav Holloenek Hungarica (Mađarska)

15,00 – lov na veprića

15,30 – viteška skupina Opolskie Bractwo Rycerskie (Poljska)

16,00 – glazbeni sastav Holloenek Hungarica

16,30 – Dragon order of Knighthood of Siklos (Mađarska)

17,00 – koncert Furunkulusa (Njemačka)

17,30 – viteška skupina Opolskie  Bractwo Rycerskie (Poljska)

18,00 – Sokoliari Sv. Bavona (Slovačka)

18,30 – konjički turnir vitezova Hector (Slovačka)

19,00 – Walde – orijentalni ples sa sabljama

19,30 – koncert Furunkulusa (Njemačka)

Večernji sati

  • osvjetljavanje bedema žaračima i bakljama

21,00 – koncert Furunkulusa (Njemačka)

  • vatreni show (Koprivnički mušketiri)

Sudionici:

Viteške skupine iz Hrvatske:

  • Vitezovi Zelingradski (Sv. Ivan Zelina)
  • Red vitezova Ružice grada (Orahovica)
  • Kliški uskoci (Klis)
  • Vitezovi Vranski (Pakoštane)
  • Šibenska gradska straža (Šibenik)
  • Ordo Sancti Viti (Rijeka)
  • Udruga Sv. Juraj (Đurđevac)
  • Streličarski klub „Primitivni luk i strijela“
  • Trakošćanski streličari (Koprivnica)
  • Streličarski klub Koprivnica
  • Koprivnički mušketiri i haramije (Koprivnica)
  • Corvus Capronca (Koprivnica)

Viteške skupine i ostali izvođači iz inozemstva:

  • Burghausen Herzogstadtverein (Njemačka)
  • Furunkulus (Njemačka)
  • Manufaktura mojster Janez (Slovenija)
  • Nova compania Vis Ferri  (Italija)
  • Igralska skupina viteza Gašperja Lambergarja (Slovenija)
  • Markus M (Češka)
  • Društvo Baron (Slovenija)
  • Blout zi bluoda (Austrija)
  • Hector (Slovačka)
  • Sokoliari Sv. Bavona (Slovačka)
  • Opolskie Bractwo Rycerskie (Poljska)
  • Ursus (Slovačka)
  • Varuhi kladiva (Slovenija)
  • Dragon order of knighthood of Siklos (Mađarska)
  • Order of the Star (Mađarska)
  • Holloenek Hungarica (Mađarska)
  • Društvo Cesarsko-Kraljevi (Slovenija)
  • Zsongvolgyi Cornailles (Mađarska)
  • Amici Historiae (Austrija)
  • Bohemian Beauty (Engleska)
  • Orokeben Hunyadiak (Mađarska)
  • Viteški red Hercega Stjepana Kosače (BIH)
  • Hunting (Mađarska)
  • Viridi Hedera (Slovenija)

 

Napomena:

Organizator pridržava pravo izmjene i dopune programa.

Mostarina 5 kn (petak)  i 10 kn (subota i nedjelja)

Naplata parkinga: petak 5 kn, subota i nedjelja – 10 kn dnevna karta

Kretanje i zadržavanje na mjestu održavanja manifestacije na vlastitu  odgovornost.