vatreni1

Hrvatska otvorila SP pobjedom nad Nigerijom

hrvnigerija

U svom prvom nastupu na Svjetskom prvenstvu u Rusiji, Hrvatska se u Kalinjingradu sastala s Nigerijom i osvojila vrijedna tri boda...

Do vodstva su Vatreni stigli u 32. minuti. Modrić je izveo korner, Mandžukić pokušao glavom, a Etebo skrenuo loptu u vlastitu mrežu. Prije odmora još je jednu priliku imao Kramarić, također glavom.
Početkom drugog poluvremena Nigerija je krenula po izjednačenje, no hrvatski je blok u nekoliko navrata dobro reagirao, a nigerijskim je napadačima nedostajalo preciznosti.
Igrala se 70. minuta kada je Mandžukić izborio kazneni udarac, a kapetan Modrić mirno matirao Uzoha za udvostručenje hrvatske prednosti.

U drugoj utakmici prvog kola Skupine D Argentina i Island odigrali su bez pobjednika (1:1), a u drugom se kolu sastaju Argentina - Hrvatska (21. lipnja, Nižnji Novgorod, 20:00) te Nigerija - Island (22. lipnja, Volgograd, 17:00).