banergeorg

dur3042018

Na 23. Balkanskom karate prvenstvu za djecu do 14. godina koje se održalo u Beogradu od 27.04.-29.04.2018 nastupilo je 796 natjecatelja iz 10 država...

Natjecatelji KK Đurđevac  Jakob Đebro, Ivan Juričić, Domagoj Kesak, Niko Marović i Valerio Prevedan nastupili su u sastavu Hrvatske dječje karate reprezentacije braneći boje svoje države.

Ivan Juričić osvaja srebrno odličje i postaje viceprvak Balkana u svojoj kategoriji i tako drugu godinu zaredom osvaja odličje te time pokazuje da je u samom vrhu svoje generacije. Ivan je redom u 4 borbe pobijedio natjecatelja iz Albanije, Srbije, BIH i u finalnoj borbi našao se je sa prijateljem iz reprezentacije koji je ovaj put bio bolji ali sreća i zadovoljstvo je velika jer je osvojeno 2. mjesto.

Valerio Prevedan uspješno prolazi do polufinala gdje biva zaustavljen od natjecatelja iz BIH i kasnije u borbi za medalju gubi minimalnom razlikom 1:0 te osvaja odlično 5. mjesto. Malo je nedostajalo da i Valerio osvoji medalju ali ovaj put je nedostajalo malo sportske sreće.

Niko Marović u drugom kolu gubi od natjecatelja iz Turske koji kasnije biva zaustavljen u polufinalu te time Niko ne dobiva priliku boriti se za medalju. Iako je Niko odlično radio ovaj put je natjecatelj iz Turske bio bolji.

Jakob Đebro i Domagoj Kesak po prvi put su nastupili na jednom takvom prvenstvu i zaustavljeni su u prvom kolu. Vjerujemo da će na godinu njihovi rezultati biti bolji s obzirom na trud koji ulažu.

Hrvatska je u ukupnom plasmanu zauzela 5. mjesto osvojivši 4 zlatne, 6 srebrnih i 8 brončanih medalja.

Čestitamo još jednom natjecateljima koji su ostavili srce na borilištu i pokazali da su zasluženo bili dio reprezentacije. Velike čestitke i trenerima Luki Cestaru, Valentini Benci i Ivoru Boltekoviću Tkalecu koji su ih pripremali za natjecanje.

S natjecateljima je bio predsjednik kluba Ivan Juričić koji je kao član trenerskog tima Hrvatske karate reprezentacije bio velika podrška našim natjecateljima.

Tekst i foto: KK Đurđevac