Biciklisti okupirali Ivanščicu

Downhill

U Varaždinskoj županiji Ivanščica je postala prava meka za ljubitelje downhilla, a BBK Ivanščica je okupio sve na utrci DHIva4...

Čak 90 natjecatelja, okupljenih u u 4 kategorije; elite (muškarci i žene), juniori, master (stariji od 32 godine), i rekreativci, 07. i 08. lipnja pokazalo je svoje znanje i vještine spuštanja biciklom niz planinu. Staza na Ivanščici je jedna od najzahtjevnijih u regiji i sa svojih 2100m dužine, 520m visinske razlike i uloženim trudom članova BBK Ivanščice dominira nad ostalim stazama u ovom dijelu Europe. Utrke su ujedno bile i nacionalno prvenstvo koje se bodovalo za kup RH.

Najbrži je ovog puta bio Marko Šišović iz BK MTB Istra Pazin, koji je stazu odvozio za 3:39min, dok su naši domaći članovi nastupili samo u klasi rekreativac, pri čemu su osvojili odlične pozicije: Nino Dušak se plasirao na odlično 3. mjesto, Hrvoje Harjač je osvojio 6. mjesto, dok su ostali osvojili plasman među prvih 20, i to Matija Županić 13. mjesto, Davor Vusić 15. mjesto i Mihael Koranić 18. mjesto. Sedamstotinjak posjetitelja utrke moglo je uživati u ovoj iznimno atraktivnoj disciplini, a ujedno i boraviti u prekrasnoj prirodi o kojoj se brinu i članovi BBK Ivanščice kroz svoje aktivnosti i projekte.

Ovim putem organizatori žele zahvaliti i sponzorima (Baraba ink., Auto servisni centar Varaždin, Comet i Giant bicycles) koji su omogućili ovakvu manifestaciju te pozivaju sve koji se žele uključiti i podržati ovu sportsku manifestaciju da se slobodno jave članovima kluba.